0.00€
Vormista tellimusMis on tupekuulid ja miks neid vaja on
Tupekuulid on ühtlasi nii sekslelu kui ka treenimisvahend. Need on loodud selleks, et naine tunnetaks vaagnapõhjalihaseid ja saaks neid treenida.
Treenimine on eriti vajalik neile, kelle lihased on nõrgenenud seoses raseduse ja sünnitusega, operatsiooniga, vananemisega, kõhukinnisusest, kroonilisest köhast tingitud liigsetest lihaspingetest või ülekaalulisusest.
Siinkohal toome mõned põhjused tupekuulide kasutamiseks:
- - Need tugevdavad lihaseid, mis toetavad emakat, põit, peensoolt ja pärasoolt. See aitab vältida uriini- ja roojapidamatust.
- - Tõstab tupe toonust. Tänu sellele kogete intensiivsemaid ja pikemaid orgasme.
- - Masturbeerimise ajal saab kuule kasutada seksleluna – need suurendavad kliitori stimulatsiooni efekti.
- - Kui sisestate kuulid tuppe enne anaalseksi, stimuleerivad need G-punkti ja nii jõuate kiiremini orgasmini.
Enamik regulaarselt treenivaid naisi näeb positiivseid tulemusi mõne nädala või kuu pärast.
Kuidas valida tupekuule
1. Seletame teile, milleks neid vaja on
Neid saab kasutada nii masturbeerimiseks kui ka lihaste treenimiseks. Vastavalt oma funktsioonile jagunevad tupekuulid kolme peamisse rühma.
Vibreerivad tupekuulid
Iga kuuli sees on vibraator, mida saab juhtida kaugjuhtimise teel või kinnitatud juhtme abil. Selliseid kuule kasutatakse sagedamini masturbeerimisel seksleluna.
Kuulid lihaste treenimiseks
Selliseid tupekuule nimetatakse ka Kegeli tupekuulideks. Need ei sisalda vibraatorit ja on võrreldes vibreerivate tupekuulidega veidi suuremad, raskemad ja kõvemad. Mõningaid selliseid tupekuule müüakse ka reguleeritava raskusega. Need on mõeldud lihaste treenimiseks.
Liikuva raskuskeskmega tupekuulid
Need on seest õõnsad treenimisvahendid, mille sisemuses on väiksemad kuulid. Väikesed kuulid veerevad suurte sees, mis paneb suurte kuule seinad kergelt vibreerima, stimuleerides nii tuppe treeningu ajal.
2. Valige teile sobiva suuruse ja kaaluga tupekuulid
Alustada tuleks väiksemate kuulidega. Me ei soovita alustada suurte kuulidega, kuna tõenäoliselt tekitaksid need teile ebamugavust.
Kui otsustate osta reguleeritava raskusega tupekuulid, suurendage nende kaalu järk-järgult. Ärge proovige kohe kõige raskemaid tupekuule: selline treening ei ole efektiivne, kuna selle tulemusel võivad teil tekkida mikrolõhed ja rebendid.
3. Kontrollige, kas tupekuulidel on saba
Algajatele soovitame valida kuulid, mis on varustatud sabaga. Saba abil on lihtsam reguleerida kuulide asendit ja ühtlasi neid lihtsam tupest välja võtta.
4. Valige sobivast materjalist tupekuulid
Saadaval on lai valik tupekuule erinevatest materjalidest: silikoon, erinevad metallid, klaas, plast, nefriit ning jaspis.
Metallkuulid ei sobi algajatele:
need on väga rasked ja tulevad tavaliselt ilma sabata, mille abil oleks algajal kuule lihtsam tupest välja tõmmata. Klaas, plast ja kivi pole katsudes kuigi mõnusad ega meeldi kõigile.
Parim valik on silikoon.
Silikoonkuulid on üsna kerged ja sileda pinnaga. Lisaks on sellist toodet kõige lihtsam hooldada: see koosneb ühest tükist, kuna saba on valmistatud kuuliga samast materjalist ehk silikoonist. Teiste kuulide puhul on saba lihtsalt nöör, mida on raske põhjalikult pesta ja mille tõttu võivad nööri pinnale koguneda mikroobid.
Millised on tupekuulide kasutamise vastunäidustused
Mõnel juhul võivad tupekuulid põhjustada lihaste ülekoormust, rebendeid ja valu. Probleemid tekivad ka siis, kui te ei järgi tupekuulide õiget kasutamistehnikat või valite liiga suured ja rasked kuulid.
Järgmistel juhtudel peaksite enne tupekuulide kasutamist konsulteerima günekoloogiga:
- - rasedus ja sünnitusjärgne taastumisperiood;
- - vaagnaelundite infektsioon;
- - günekoloogilisest operatsioonist taastumisperiood;
- - raseduse vältimiseks on paigaldatud emakasisenespiraal;
- - menstruaalanumate kasutamine.
Eelnimetatud juhtudel on tupekuule võimalik kasutada ainult arsti loal.
Kuidas valmistuda tupekuulide kasutamiseks
1. Hoolitsege ohutuse eest
Kasutage ainult puhtaid tupekuule. Enne kasutamist peske käed ja jalgevahe kindlasti sooja vee ja seebiga ning kuivatage hoolikalt. Rebendite ja lõhede vältimiseks kandke tupekuulidele enne sisestamist veepõhist libestit.
2. Sisestage tupekuulid õigesti
- - Heidke pikali mugavas asendis.
- - Sisestage kuul õrnalt ja aeglaselt tuppe. Kui tupekuule on rohkem kui üks, veenduge enne teise sisestamist, et esimene ei tekitaks ebamugavustunnet.
- - Sisestage järgmine kuul täpselt samamoodi. Kuuli külge kinnitatud nöör või aas peab jääma tupest väljapoole.
- - Kui tunnete, et kuulid hakkavad välja kukkuma, lükake need veidi sügavamale.
Millal pöörduda arsti poole
Kui pärast tupekuulide kasutamist tunnete tupes valu, ebamugavustunnet või ebameeldivat lõhna, lõpetage kuulidega treenimine ja pöörduge günekoloogi poole.
Kuidas tupekuulide eest hoolitseda
Väga oluline on hoida tupekuulid puhtana, muidu hakkavad nende pinnale kogunema pisikud. Kui need mikroobid satuvad tuppe, võivad nad esile kutsuda infektsiooni.
Siinkohal toome nimekirja sammudest, mida teha iga kord pärast tupelihaste treenimisvahendite kasutamist:
- - Lugege juhiseid, et teada, kas teie tupekuulid võivad veega kokku puutuda.
- - Kui jah, siis loputage neid jooksva sooja vee all ja puhastage hoolikalt seebiga. Vahu eemaldamiseks loputage uuesti ja seejärel peske veega veel üks kord. Kuivatage kuulid puhta rätikuga ja laske neil paar tundi täielikult kuivada.
- - Kui kuule ei saa veega pesta, puhastage need desinfitseerimisvahendiga.
- - Hoidke tupekuule spetsiaalses karbis.
Miks on naistel vaja teha Kegeli harjutusi?
Kegeli harjutused treenivad vaagnapõhjalihaseid, mis täidavad mitmeid funktsioone:
- 1. Nad hoiavad siseorganeid – põit, emakat, pärasoolt ja peensoolt – õigel kohal, vältides nende väljalangemist.
- 2. Aitavad säilitada tupe toonust. See tähendab, et tupp muutub kitsamaks ja tihedamaks. Ja mida kitsam on tupp, seda suurem on tundlikkus seksi ajal ja seda intensiivsemad on orgasmid.
- 3. Kaitsevad aeg-ajalt esineva uriinipidamatuse eest (nt aevastamisel, raskuste tõstmisel või jooksmisel).
Ilma regulaarse treeninguta nõrgenevad Kegeli lihased vanusega ega suuda enam oma funktsioone tõhusalt täita. Tulemuseks on kiire elukvaliteedi langus.
Kui aeg-ajalt esineva uriinipidamatusega võib veel leppida ja kasutada vastavaid sidemeid, siis siseorganite väljalangemisega kaasnevad tõsised terviseprobleemid. Ja elastsuse kaotanud tupp kaotab kogu intiimelu võlu.
Ainus väljapääs sellisest olukorrast on tupelihaste treenimine.
Kuidas leida üles Kegeli lihased
Selleks, et treenimisega alustada, on vaja kõigepealt üles leida vastavad lihased. Seda on lihtne teha: kujutage ette, et soovite tõesti pissile minna ja suruge kokku lihased, justkui püüdes urineerimist tagasi hoida. Kokkutõmbunud lihased ongi need Kegeli lihased.
Kuidas teha naistele mõeldud klassikalisi Kegeli harjutusi
Günekoloog Arthur Kegel andis maailmale teadmised nendest olulistest lihastest ja pakkus samuti välja kõige lihtsama võimaliku viisi nende lihaste treenimiseks.
Suruge neid lihaseid kokku 5–7 sekundit. Lõdvestage lihased. Korrake harjutust 10–12 korda.
Klassikalise Kegeli harjutuse võlu seisneb selles, et saate seda sooritada diskreetselt ja peaaegu igasugustes tingimustes: isegi bussis seistes, kontoritoolil istudes, diivanil lamades ja oma lemmikseriaali vaadates.
Enam kui 70 aasta jooksul, mis on möödunud klassikalise harjutuse loomisest, on neid täiustatud. Need täiustatud harjutused pingutavad lihaseid veelgi kiiremini ja tõhusamalt.
Kuidas teha naistele mõeldud täiustatud Kegeli harjutusi
Kõigi seitsme harjutuse tegemiseks ei kulu rohkem kui 10 minutit. Kuid efekti saavutamiseks piisab, kui valida välja kolm harjutust ja teha neid vähemalt kord päevas.
Enamasti sobib lähteasendiks mis tahes teile mugav asend: istudes, seistes või lamades. On oluline, et tunneksite end võimalikult mugavalt ja lõdvestunult.
1. Kiired kokkutõmbed
Tehke klassikalist Kegeli harjutust 10 korda, kuid ühe erinevusega: suruge lihaseid kokku ja lõdvestage need nii kiiresti kui võimalik. Lubage endale 7–10 sekundit puhkust ja korrake seejärel intensiivset treeningut.
Kuidas see aitab? Treening, mille käigus teete võimalikult palju liigutusi minimaalse aja jooksul, aitab muuta lihased tugevamaks.
2. Sisse- ja väljahingamine
Hingake sügavalt sisse, surudes järk-järgult Kegeli lihaseid kokku nii palju kui võimalik.
Hoidke maksimaalset asendit 3–5 sekundit. Seejärel lõdvestuge aeglaselt ja järk-järgult ning hingake sügavalt välja. Korrake harjutust 4–5 korda.
Oluline on keskenduda pikkade sisse- ja väljahingamiste ajal vaagnapõhjalihastele.
Kuidas see aitab? Tunnetage lihaseid. See paneb lihased rohkem tööle ja muudab treeningu tõhusamaks.
3. Väljasurumine
Korrake eelmist harjutust ühe muudatusega: hingake järsult välja. Ja samal ajal lõdvestage sama järsult Kegeli lihaseid, justkui surudes nende abiga tupest õhku välja.
Korrake harjutust 4–5 korda.
Kuidas see aitab? Sisse- ja väljahingamine aitab teil keskenduda erinevatele lihaskoormustele.
4. Hoidmine
Suruge Kegeli lihaseid kokku nii palju kui võimalik ja hoidke seda asendit 10 sekundit.
Korrake harjutust 5–7 korda, suurendades iga kord lihaste kokkutõmbe aega 1–2 sekundi võrra.
Kuidas see aitab? Sellest on kasu staatilise koormuse puhul. Klassikaline näide kogu keha staatilisest seisundist on kätekõverduste lähteasend. Vaagnapõhjalihastele mõjub staatika samamoodi: need muutuvad tundlikumaks ja elastsemaks, paraneb ainevahetus ja lihased muutuvad tugevamaks.
5. Lift
Kujutage ette, et sõidate liftiga.Suruge oma vaagnapõhjalihaseid rohkem kokku kohe, kui kujuteldav lift jõuab järgmisele korrusele. Olles sõitnud niimoodi 10–15 korrust ülespoole (vastavalt teie jõuvarudele), hakake sõitma allapoole, lõdvestades lihaseid järk-järgult ja järjekindlalt.
Sooritage 3–4 täistõusu ja laskumist.
Kuidas see aitab? Pikaajaline astmeline koormus on samuti staatiline koormus, mis mõjub lihastoonusele.
6. Tuharasild
Lamage selili, jalad põlvedest kõverdatud. Ilma jalgu ja õlgu põrandalt tõstmata tõstke vaagen nii kõrgele kui võimalik. Kegeli lihaseid ei ole vaja kokku suruda. Hoidke asendit 5–10 sekundit. Tulge esialgsesse asendisse tagasi. Korrake harjutust 15–20 korda.
Kuidas see aitab? See harjutus stimuleerib vaagnapiirkonna verevarustust. See toidab vaagnapõhjalihaseid ja naise suguelundeid, mis võib lõppkokkuvõttes aidata teil seksi ajal kogeda maagilisi tundeid. Lisaks tugevdab tuharasild suurepäraselt tuharalihaseid.
7. Puusatants
Asetage jalad harki õlgade laiuselt ja pange peopesad puusadele. Liigutage puusi küljelt küljele, kõverdates veidi jalgu põlvedest. Suruge Kegeli lihaseid kokku nii palju kui võimalik. Ja lõdvestage need, kui hakate puusi vastupidises suunas liigutama. Tehke 20–30 tantsuliigutust.
Kuidas see aitab? See harjutus parandab vaagnalihaste ja suguelundite vereringet. Lisaks tugevdab tuhara- ja alakõhulihaseid, muutes alakõhu lamedamaks.
Kuidas teha Kegeli harjutusi treenimisvahenditega
Spetsiaalselt vaagnapõhjalihaste jaoks mõeldud treenimisvahendid suurendavad harjutustest saadavat kasu.
1. Tupekuulid
Teie ülesanne on vältida kuulide tupest väljakukkumist harjutuste ajal. See annab lihastele lisakoormust ja muudab treeningu efektiivsemaks.
Populaarsed on nii tavalised tupekuulid kui ka sisseprogrammeeritud vibratsiooniga kuulid, mis panevad lihased veelgi rohkem tööle.
2. Nutikad Kegeli treenimisvahendid
Need seadmed, mis on nagu väikesed silikoonvibraatorid, panevad teie lihased rohkem tööle. Paljud nutikate treenimisvahendite mudelid on sünkroonitud Androidi või iOS-i mobiilirakendustega. Rakendus võimaldab programmeerida vibratsiooni sagedust.
3. Vibraatorid elektriliseks stimulatsiooniks
Lisaks vibratsioonile on see seade varustatud režiimiga, mis tekitab nõrke impulssvooge. Need põhjustavad vaagnapõhjalihaste täiendavat kokkutõmbumist treeningu ajal.
Kui kaua Kegeli harjutusi teha
Neid tuleks teha terve elu. Arstid peavad Kegeli harjutusi täiesti ohutuks ja seetõttu soovitavad neid teha iga päev siis, kui harjate hambaid, lähete tööle, vaatate televiisorit ...
Kuid tulemus on märgatav 4–6 nädala pärast.
Millal hoiduda Kegeli harjutustest
Ärge treenige või peatage treenimine siis, kui:
- - Soovite WC-d külastada. Enne treeninguga alustamist peate tühjendama oma põie ja soolestiku.
- - Kogete ebamugavustunnet või valu. See võib olla tingitud sellest, et te treenite valesti ja sellisel juhul ei saa te mingit kasu. Konsulteerige selles küsimuses oma günekoloogiga.
- - Te ei märka 3–4 kuud pärast regulaarset treenimist edusamme. Sellisel juhul tasub samuti oma arstiga konsulteerida.
Kui olete rase, teil on hiljuti olnud raseduse katkemine, enneaegne sünnitus, operatsioon või kui teil on diagnoositud kasvajad, konsulteerige igaks juhuks enne treeningutega alustamist oma günekoloogiga.